EPM Enerji Mühendislik Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti.


Kahramanmaraş’ta 1955 yılında Ahmet YANAR tarafından kurulan Teknik Elektrik firması Kahramanmaraş’ta ilk elektrik firma olma özelliğini de taşımaktadır. 

65 seneden bugüne üç kuşaktır aile geleneğinin iş tecrübesiyle 1999 yılında ikinci kuşak Mustafa YANAR ve daha sonrasında üçüncü kuşak Elk. Müh. Ahmet YANAR EPM Enerji’yi İstanbul’da kurarak sizlere ülkenin kalkınmasında stratejik sektör olan enerji sektöründe Projelendirme, Mühendislik, Danışmanlık, Endüstriyel Enerji, HES, GES, Otomasyon, Scada, Elektromekanik ve Elektrifikasyon hizmeti sunarak yoluna devam etmektedir.

EPM olarak Kuruluşumuzdan bugüne 70’ten fazla proje, 1 milyon metrekare üzerinde ve 270 MVA üzeri veya orta büyüklükteki bir şehrin elektrik gücünü karşılayabilecek kadar elektrik taahhüt işlerini tamamladık. Bugüne kadar hayata kazandırılan tüm projelerimiz şikayet değil, yeni referanslar kazandırmıştır.

Misyonumuz aldığımız tüm projeleri tam zamanında uluslararası standartlarda erişebilecek en yüksek kalitede, hatasız ve kalitemizi de yansıtan optimum fiyatla müşteri odaklı tamamlamaktır. 

EPM kendi sektöründe kısa sayılabilecek bir süre içerisinde yurt içinde ve yurt dışında çeşitli sanayi kuruluşlarının elektromekanik ve elektrifikasyon işlerinin yapımını üstlenmiştir. Bursa, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Adıyaman, Erzurum, Erzincan EPM Şirketinin yurt içinde sanayi tesislerinin elektrifikasyonunu anahtar teslimi gerçekleştirdiği iller arasındadır. 

Şirketin yurtdışındaki faaliyetleri de kayda değer: Özbekistan ve Azerbaycan da, EPM’nin iş yaptığı ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkelerde  Ring İpliği ve Open End İpliği tesisi,  Azerbaycan’da ülkenin saygın firmalarından MKT Cottton  şirketinin Çiğit Yağ (Pamuk Yağ) ve Open End İplik fabrikası tesislerinin elektrifikasyonlarını gerçekleştirdi.

Yurtiçi ve yurtdışı taahhütlerinde sektörün saygın firmalarından Siemens’in çözüm müşterisi olan EPM Enerji, üzerine aldığı Hidroelektrik Santralleri, GES, Ağır Sanayi, Cam, Yağ Fabrikası, Tekstilde İplik, Kumaş Dokuma, Boyahane, Denim ve Örgü gibi Elektrifikasyon taahhütlerini Siemens’in Orta Gerilim ve Şalt Malzemelerini kullanarak tamamladığı işler arasındadır.